W co zainwestować 100 tys. złotych – obowiązkowa dywersyfikacja ryzyka

W co zainwestować 100 tys. złotych

Jeżeli udało Ci się zgromadzić 100000 złotych, na pewno myślisz o tym, w jaki sposób możesz zainwestować te środki. Możliwych wariantów oczywiście jest bardzo dużo, dlatego należy dobrze zastanowić się nad tym, w jaki sposób będzie najlepiej ulokować taką kwotę.

Przede wszystkim, jeżeli na razie nie wiesz, w co zainwestować 100 tys. złotych, zacznij od opracowywania strategii dywersyfikacji ryzyka. Chodzi tu przede wszystkim o to, że żadne odpowiedzialne inwestowanie nie odbywa się w taki sposób, że przeznaczasz wszystkie środki na jedyny pomysł. Zastanawiając się w co zainwestować, zawsze należy przemyśleć podział kapitału pomiędzy różnego rodzaju wariantami, co pozwoli Ci zaoszczędzić swoje środki w przypadku problemu z jednym ze sposobów inwestowania.

Pewnie w tej chwili myślisz o tym, że im więcej metod lokowania pieniędzy będzie zastosowano naraz, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że jedna z metod się nie sprawdzi. Owszem, to jest słuszna uwaga, ale tylko w określonym stopniu. Chodzi o to, ze jeżeli przeznaczysz wszystkie środki na jeden cel, ryzykujesz stracić cały swój kapitał. Natomiast, jeżeli zastosujesz kilka sposobów lokowania pieniędzy, w przypadku niepowodzenia jednego z nich, cały czas będziesz posiadał większość kapitału. Poza tym, bardzo wysokie jest prawdopodobieństwo tego, że dochody z innych źródeł kompensują twoje straty.

A więc, inwestując tak duże pieniądze, jak 100000 złotych, należy pamiętać o regule dywersyfikacji. Oczywiście, jeżeli chciałbyś nabyć za te pieniądze nieruchomość, najprawdopodobniej będziesz musiał wydać cały swój budżet na ten cel. Mimo wszystko, najlepiej jest również ulokować chociaż bardzo małą część pieniędzy w co innego.

Zgodnie z zasadą tworzenia portfelu inwestycyjnego, najlepiej jest przeznaczyć 60000 złotych na inwestowanie pasywne, na przykład na zakup akcji czy lokatę bankową. 30000 złotych możesz poświęcić aktywnym sposobom zarabiania. Jednym z najlepszych wariantów inwestowania aktywnego jest handel na giełdzie. Natomiast pozostałe 10000 możesz przeznaczyć na najbardziej ryzykowne warianty, które w sumie są najbardziej dochodowe. A więc, taką kwotę zainwestować możesz w wysokodochodowe fundusze walutowe albo w HYIP-projekty.

W tej chwili już dokładnie wiesz, w co zainwestować 100 tys. złotych. Postępuj rozsądnie a będziesz mógł zarobić kilka razy tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *